Odrzucenie projektu zakładającego liberalizację przepisów aborcyjnych był bolesnym ciosem dla Polaków, którzy liczyli na wsparcie w Sejmie ze strony opozycyjnych posłów. Osobą dotkniętą do żywego postawą opozycji jest też Barbara Nowacka, która zaprosiła do spotkania na temat wspólnej politycznej przyszłości środowiska które zbierały podpisy pod obywatelskim projektem inicjatywy ustawodawczej „Ratujmy kobiety”.

Wśród zaproszonych do wspólnej rozmowy, która odbędzie się 28 stycznia, są m.in. przedstawiciele SLD, Zielonych oraz Razem. Prawdopodobnie spotkanie to zaowocuje wystawieniem wspólnych list w najbliższych wyborach samorządowych i parlamentarnych. Lewica planuje pod hasłem „Czas decyzji” przywrócić w Polsce debatę o demokracji, godności oraz prawach kobiety.

Dariusz Joński, jeden z liderów stowarzyszenia Inicjatywa Polska zapewnia, że nie chodzi o tworzenie kolejnej partii lecz o tworzenie środowiska, które będzie inicjować debatę na temat wartości i które te wartości będzie łączyć. Twierdzi, że jeśli się o nich zapomina, to efekty są takie, jak w przypadku obecnej sejmowej opozycji, której członkowie albo cynicznie wybrali polityczny zysk, albo w ogóle zapomnieli, po co są w Sejmie.

O politykach opozycji mówi: – Czy tacy ludzie, którzy zapomnieli, w co wierzą i o co powinni walczyć, mają reprezentować w Sejmie tych, którym z PiS-em wyjątkowo nie po drodze? Czas chyba na nowy projekt.

Joński zapowiada: – Na 28 stycznia Barbara Nowacka chce zaprosić wszystkich, którym bliskie są wartości takie, jak demokracja, godność, szacunek dla innych a przede wszystkim, praw człowieka. Wokół tego, szacunku dla tych ideałów chcemy zbudować wspólny polityczny front.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę