REKLAMA

Fot.Facebook.com/JanuszKowalski.official

W niedzielę posłowie Lewicy przedstawili projekt ustawy wprowadzającej obowiązkowe szczepienia przeciwko koronawirusowi. Z oburzeniem do tej inicjatywy odniósł się poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski, żądając pozbawienia Włodzimierza Czarzastego funkcji wicemarszałka Sejmu.

REKLAMA

Czarzasty podczas prezentacji projektu stwierdził, że ustawa „pomoże Polkom i Polakom”. – Osoby dorosłe są zobowiązane do poddania się szczepieniom. Jeżeli ktoś będzie unikał szczepień, uważamy, że powinien podlegać karze grzywny – powiedział.

W odpowiedzi Kowalski zażądał usunięcia współprzewodniczącego Nowej Lewicy z funkcji wicemarszałka izby niższej parlamentu, nazywając polityka „postkomunistą ubabranym w PRL”.

REKLAMA

„Nihil novi. Postkomuniści chcą znów segregować polskich obywateli. Odbierać milionom Polaków prawa i wolności konstytucyjne. Najgłośniej za dyskryminacją Polaków krzyczy… ubabrany w PRL postkomunista Włodzimierz Czarzasty, którego w grudniu należy odwołać z funkcji wicemarszałka Sejmu”, napisał na Twitterze polityk partii Zbigniewa Ziobry.

REKLAMA