Senator PSL i były parlamentarzysta PO Jan Filip Libicki ujawnił, że w Poznaniu jest grupa samorządowców i działaczy Platformy, skupiona wokół prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, z której mogą nastąpić transfery do Polski 2050 Szymona Hołowni.

– Znam samorządowców z mojego okręgu wyborczego, który nie jest okręgiem poznańskim, a też do tej grupy należą. To jest z całą pewnością samodzielna inicjatywa polityczna różnych polityków i różnych samorządowców. Niektórzy z nich są członkami PO, ale ta inicjatywa w sposób oczywisty jest inicjatywą odrębną od PO, a nawet w pewnych wymiarach konkurencyjną wobec Platformy – mówi Libicki w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

– Z głosów, jakie do mnie dochodzą, ta grupa zastanawia się nad tym, w jaki sposób nawiązać kontakt z Polską 2050 Szymona Hołowni. Mam wiedzę, że na poziomie poznańskim działacze PO skupiający się we wspomnianej grupie konkurencyjnej wobec PO toczą rozmowy na temat tego, że dobrze by było rozpocząć współpracę z Szymonem Hołownią — dodaje senator PSL.

Czy to oznacza, że szykuje się duży transfer działaczy PO z Poznania do Polski 2050?

– Nie wiem, czy Szymon Hołownia będzie sobie wybierał poszczególne osoby z tej grupy, czy przyjmie wszystkich. Do tanga trzeba dwojga. Ze strony tych działaczy PO jest takie przekonanie, że Platforma jest w kryzysie i jeżeli on się pogłębi, to warto mieć alternatywny plan polityczny i tym planem mógłby być Szymon Hołownia – wyjaśnia Jan Filip Libicki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę