Fot. Facebook.com/JoannaLichocka

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka zareagowała na ogłoszenie przez Marcina Najmana miejsca gali MMA-VIP 4. Napisała na Twitterze, że „Niech dawny 'Pruszków’ trzyma się od Wielunia z daleka” i zaapelowała do burmistrza tego miasta, aby wycofał się z tej sprawy.

W czwartek Marcin Najman poinformował, że organizowana przez niego gala sportów walki MMA-VIP odbędzie się 5 marca w Wieluniu. Początkowo wydarzenie miało mieć miejsce w Kielcach, jednak z uwagi na szereg kontrowersji miasto wycofało się z tej inicjatywy.

Powodem rezygnacji władz miasta była obecność w całym wydarzeniu „bossa” w osobie Andrzeja Zielińskiego ps. Słowik. Jest to były przywódca gangu pruszkowskiego. Wybór nowej lokalizacji został skomentowany przez posłankę PiS Joannę Lichocką.

„Jestem posłem z okręgu sieradzkiego, obejmującego także Wieluń. Apeluję do burmistrza Wielunia Pawła Okrasy o podjęcie działań uniemożliwiających organizację tego kompromitującego miasto wydarzenia. Niech dawny 'Pruszków’ trzyma się od Wielunia z daleka” – napisała na Twitterze.

Polityk odniosła się tym samym do wcześniejszych wpisów dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego. Zapytał on wprost, czy to prawda, że miasto Wieluń „zhańbi się organizacją gali, której twarzą jest były szef mafii pruszkowskiej, Andrzej Z. „Słowik”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę