Lichocka: Nie kupujcie szmatławców z zagranicznym kapitałem, nie czytajcie ich

Posłanka PiS Joanna Lichocka wezwała we wtorek na antenie Polskiego Radia 24 do bojkotowania prasy z zagranicznym, głównie niemieckim, kapitałem ukazującej się w Polsce.

– Nie kupujcie, proszę państwa! Jak łżą na okładkach o prezydencie, o polskiej policji, polskim premierze – nie kupować szmatławców, nie czytać tego, nie brać do ręki. To jest najlepsza metoda – powiedziała.

Czytaj także:  Poseł Czarnek z PiS: Europosłowie PO i Lewicy dopuścili się zdrady Polski

Lichocka, która w Sejmie jest wiceprzewodniczącą sejmowej komisji kultury i środków przekazu, skrytykowała krytyczny materiał w dzienniku „Fakt” ma temat interwencji sił porządkowych podczas ostatnich demonstracji środowisk LGBT w Warszawie. – Można go zinterpretować jako zajęcie stanowiska redakcji w walce z polską policją, z państwem – podkreśliła.

– Moim zdaniem Polacy powinni spotkać się z taką akcją uświadamiającą, że nie warto brać do ręki czegoś, co jest po prostu kłamstwem, hejtem, przemocą medialną – oświadczyła Lichocka.

Czytaj także:  Rydzyk będzie bronił praw chrześcijan. Dostanie miliony od Ministerstwa Sprawiedliwości

Posłanka PiS potwierdziła, że partia Jarosława Kaczyńskiego chce przyspieszyć prace nad tzw. ustawą repolonizacyjną, której zadaniem będzie dekoncentracja mediów i uregulowanie ich rynku w Polsce.

– W planie, o którym mówi kierownictwo PiS, jest to, żeby taka ustawa pojawiła się dość szybko w tej kadencji. Liczę na to, że będzie to jesienią. Prace trwają i decyzje należą do kierownictwa partii – stwierdziła parlamentarzystka partii rządzącej.

Czytaj także:  Hołownia zbiera śmieci. Podczas godzinnego spaceru po lesie znalazł ponad 50 kg odpadów

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.