Jurek Owsiak, przebywający obecnie na kwarantannie po zakażeniu się koronawirusem, wsparł osoby protestujące przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Został za to ostro skrytykowany przez posłankę PiS Joannę Lichocką.

– Pozdrawiam społeczeństwo obywatelskie, które spacerując i wyrażając swoją wolę, tworzy piękny obrazek w trudnym czasie, dopingujemy z żoną wszystkim tworzącym to społeczeństwo obywatelskie – powiedział w nagraniu opublikowanym na Facebooku szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W odpowiedzi parlamentarzystka PiS oskarżyła Owsiaka o współpracę z generałami Wojciechem Jaruzelskim i Czesławem Kiszczakiem w latach 80.

„Pamiętam Owsiaka jak się wysługiwał Jaruzelskiemu i Kiszczakowi”, napisała na Twitterze posłanka partii rządzącej. „»Uwolnić słoniaaaa« darł się w radiu, gdy my na manifestacjach domagaliśmy się uwolnienia więźniów politycznych. Zakładał »Towarzystwo chińskich ręczników«, gdy Polacy chcieli »Solidarności« .Dziś znów na linii frontu”, oświadczyła Lichocka, która stała się słynna po tym, jak podczas jednego z posiedzeń Sejmu pokazała posłom antypisowskiej opozycji w wulgarnym geście środkowy palec.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę