Lichocka: PiS chroni Polskę przed rządami ćwierćinteligentów

Posłanka PiS Joanna Lichocka skomentowała w mediach społecznościowych zachowanie  Klaudii Jachiry z Koalicji Obywatelskiej w czasie uroczystości zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na urząd prezydenta Polski.

Jachira, mimo że większość parlamentarzystów KO zbojkotowała ceremonię, pojawiła się jednak 6 sierpnia w Sejmie na zaprzysiężeniu prezydenta. Posłanka opozycji trzymała w rękach transparent z napisem „krzywoprzysiężca”, czym naraziła się na ataki zarówno internautów sympatyzujących z PiS, jak i polityków tej partii.

Czytaj także:  Wiceminister Kowalski: TVP Kurskiego pokazuje prawdziwy obraz rzeczywistości

Na Twitterze pojawiło się wiele komentarzy, w których zarzucano Jachirze, iż na jej transparencie pojawił się błąd ortograficzny, gdyż prawidłowa pisownia to „krzywoprzysięzca”.

„Warto docenić, że Prawo i Sprawiedliwość chroni Polskę przed rządami ćwierćinteligentów”, napisała Joanna Lichocka na Twitterze, dołączając do swojego postu zdjęcie Klaudii Jachiry z transparentem.

Czytaj także:  Resort zdrowia informuje o kolejnych zakażeniach

Do zarzutu popełnienia błędu ortograficznego odniosła się sama Jachira. „Prawicowym miłośnikom języka polskiego przypominam, że KRZYWOPRZYSIĘŻCA to stare polskie słowo, jak najbardziej poprawne, ale rzadko używane, bo niewielu jest dzisiaj takich łotrów. Dlatego przestańcie już nudzić i staropolskim obyczajem – pod stół i odszczekać”, skomentowała posłanka KO.

Czytaj także:  „Puste łby posłów”. Rolnicy przynieśli pod Sejm 356 główek kapusty

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.