Fot. Twitter.com/Platforma_org

– Oczywiście to Donald Tusk czyni zło – powiedziała Polskiej Agencji Prasowej posłanka PiS Joanna Lichocka, komentując obecną działalność publiczną lidera Platformy Obywatelskiej. Jej zdaniem Tusk chce doprowadzić do wybuchu w Polsce wojny domowej. – On już zapowiada między wierszami dojście do rękoczynów, do jakichś strasznych rzeczy – oświadczyła.

– To zdemoralizowany, cyniczny człowiek, który liczy, że kłamstwo wielokroć powielone, jest odbierane jako prawda – charakteryzowała Tuska parlamentarzystka partii rządzącej .

Odnosząc się do słów Tuska o tym, że rozwiązania społeczne tożsame z pisowskim programem 500 plus miały zostać wprowadzone przez rząd PO-PSL Ewy Kopacz, Lichocka podkreśliła, że „kłamstwo jest świadomą metodą działania politycznego Platformy Obywatelskiej”.

Według niej proponowany przez Tuska pakt o nieagresji partii opozycyjnych przeciwko PiS ma na celu „odebranie racji bytu Prawu i Sprawiedliwości”.

– To jest oczywiście kompletnie niedemokratyczne podejście, ale to jest próba odebrania Prawu i Sprawiedliwości i wyborcom PiS podmiotowości i możliwości funkcjonowania. To jest szalenie niebezpieczne, bo tak zaczynały się systemy autorytarne, i tak zaczynały się wojny domowe – określiła cele działalności Tuska i PO.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę