Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka zaatakowała na Twitterze przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej Donalda Tuska za jego wtorkowe wystąpienie w mediach społecznościowych, dotyczące majowych wyborów prezydenckich. Lichocka zarzuciła byłemu premierowi „pogardę dla demokracji”.

Tusk oświadczył, że nie zamierza uczestniczyć w organizowanej 10 maja – jak to określił – „procedurze głosowania, przygotowanej przez ministra Sasina i PiS”.  – Celowo unikam słowa wybory, ponieważ (…) ta sytuacja przygotowana przez rządzących na 10 maja nie ma z wyborami nic wspólnego – powiedział w nagraniu opublikowanym między innymi na Twitterze i w serwisie YouTube.

Były premier wezwał Polaków do bojkotu tzw. wyborów korespondencyjnych. Jak mówił, zagrażają one bezpieczeństwu i zdrowiu Polaków, a są ponadto niekonstytucyjne. Trzeci powód to „zwykła ludzka przyzwoitość, która nie pozwala uczestniczyć w procederze przygotowanym przez ministra Sasina i PiS na zlecenie Jarosława Kaczyńskiego”.

– Jestem przekonany, że jeśli wszyscy uczciwi, przyzwoici Polacy powiedzą „to nie są wybory, nie będziemy w tym uczestniczyć”, to będzie jeden z powodów, dla których PiS w ostatniej chwili się wycofa – powiedział Tusk.

W odpowiedzi posłanka PiS Joanna Lichocka, która zasłynęła pokazaniem środkowego palca opozycji w Sejmie, oskarżyła Tuska o pogardę dla demokracji.

„Pan Tusk mówi, że »wszyscy uczciwi Polacy« nie powinni brać udziału w wyborach. Jest dokładnie odwrotnie-uczciwi Polacy biorą udział w wyborach i nie zasługują na te niskie próby odbierania im prawa wyborczego”, napisała Lichocka na Twitterze. „Pan Tusk demonstruje dziś pogardę dla demokracji, bo on i PO przegrywa”, zauważyła.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę