Posłanka PiS Joanna Lichocka zaatakowała telewizję TVN w dniu 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Nie spodobało się jej, w jaki sposób TVN relacjonuje odbywające się 1 sierpnia uroczystości mające oddać hołd powstańcom.

„Rocznica Powstania. Między TVP info a TVN24 przepaść. Jak między polską tv a… gadzinówką. Nie wierzę, że części dziennikarzom TVN nie jest dziś wstyd. Ani jednej migawki z uroczystości, żadnej relacji z Muzeum, ani jednej rozmowy o bohaterstwie Polaków. Nie ma tematu”, napisała na Twitterze Lichocka.

Post polityczki PiS spotkał się z krytyką internautów.

„Tak się robi kampanię wyborczą. Kłamstwo, chamstwo, takie wzorce dominują w sekcie JarKacza”, skomentował Piotr Malczewski.

„Ciekawe czy z tego kłamstwa ta stara kłamczucha się wyspowiada? Stara kłamczucho oglądam tvn24 i zapewniam, że informacje o Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego idą na bieżąco. Tvn24 powinien pozwać do sądu”, napisał użytkownik feroni.

„Dla Joanny Lichockiej i TVP Info temat jest tylko około 1. sierpnia. Proponuję pani Joannie obejrzeć cykl rozmów Magdy Łucyan z Powstańcami, zamiast kolejnej egzaltowanej mowy Andrzeja Dudy i relacji ze składania kolejnego wieńca.Może coś zrozumie”, odniósł się do wpisu posłanki PiS  Robert Waszko.

Na krytykę Joanny Lichockiej zareagowała też dziennikarka TVN24 Katarzyna Kolenda-Zaleska. Zamieściła na Twitterze post ze zrzutem ekranu ze swojej stacji telewizyjnej z Janem Ołdakowskim, dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego, i napisała: „I po co tak kłamać, pani poseł?”.

 

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę