Lider grupy Bayer Full Sławomir Świerzyński wypowiedział się na temat olbrzymich pożarów niszczących od kilku tygodni Australię. Według wokalisty władze tego kraju powinny obojętnie przyglądać się kataklizmowi i nie ratować Australii przed katastrofą.

„Pożaru buszu w Australii nie trzeba gasić, przyroda sama sobie z tym poradzi tak jak u nas w Puszczy Białowieskiej z kornikiem drukarzem”, napisał Świerzyński na Twitterze. Muzyk w ten sposób odniósł się również do krytycznych komentarzy w sprawie zeszłorocznej decyzji rządu PiS o wycince tej puszczy, uzasadnianej potrzebą ratowania drzewostanu przed kornikiem drukarzem.

https://twitter.com/s_swierzynski/status/1213871522244378625

Poparcie dla PiS w kwestii kornika drukarza przez lidera Bayer Full nie dziwi, gdyż piosenkarz jest sympatykiem obecnej ekipy rządzącej. W lutym 2019 roku wystąpił z PSL po tym, jak ludowcy przystąpili do formowanej przez PO Koalicji Europejskiej. W TVP Info nazwał ją wtedy „Targowicą” i „spiskiem przeciwko reformom w Polsce, które się obecnie toczą, przeciwko legalnie wybranemu rządowi”. W maju wystąpił natomiast na pikniku wyborczym PiS w Pułtusku.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat