Wiceszef Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak z oburzeniem skomentował informację o podpisaniu umowy pomiędzy resortem kultury wicepremiera Piotra Glińskiego a fundacją ojca Rydzyka w sprawie utworzenia muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II.

Należąca do redemptorystów Fundacja Lux Veritatis dostanie na ten cel łącznie 70 milionów złotych W tym roku muzeum otrzyma 5 milionów złotych dotacji, w 2019 – 55 milionów złotych, a w 2020 – 10 milionów złotych. Dyrektora nowo utworzonego muzeum będzie powoływał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego po uzgodnieniu kandydatury z założycielem, czyli Fundacją Lux Veritatis.

„Niech rząd PiS przestanie trwonić pieniądze podatników i jeszcze wizerunkowo obciążać tym nas – normalnych katolików i Kościół katolicki. Nie wycierajcie sobie gęby Janem Pawłem II, bo macie krew na rękach, a nie jego naukę w głowie”, skomentował Krzysztof Bosak na Twitterze pomysł utworzenia przez polityków i ojca Rydzyka placówki „Pamięć i Tożsamość”.

Polityk zamieścił także grafikę z informacją o tym, że od 202 dni posłowie pracują nad obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”, a „statystycznie każdego dnia w polskich szpitalach jest zabijanych troje dzieci”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę