REKLAMA

REKLAMA

Wybory samorządowe za pasem, więc każdy polityk zgłaszający wcześniej swoją ewentualną kandydaturę na konkretne stanowisko musi w końcu podjąć decyzję. Jak widać lider stowarzyszenia Skuteczni też już zdecydował.

Z dzisiejszej Gazety Wyborczej możemy się dowiedzieć, że na prezydenta Kielc postanowił kandydować także poseł Piotr Liroy-Marzec.

REKLAMA

„To już pewne. Piotr Liroy-Marzec wystartuje w jesiennych wyborach na prezydenta Kielc. Decyzję ogłosi w czwartek przed ratuszem. O tym niespodziewanym dotąd kandydacie, który w walce o fotel prezydenta stolicy województwa może sporo namieszać, mówiło się nieoficjalnie od kilkunastu dni”. – czytamy w dzienniku.

„Wiadomość stała się bardziej prawdopodobna po tym, jak w ubiegłym tygodniu w Sejmie przedwyborczą koalicję ogłosili partia Wolność ze stowarzyszeniem Skuteczni. Tej pierwszej szefuje Janusz Korwin-Mikke, drugiemu – właśnie Piotr Liroy Marzec” – podaje Wyborcza.

REKLAMA

Ci dwaj politycy nie starają się także wcale ukrywać, że w przyszłości niewykluczona jest znacznie szersza współpraca ich inicjatyw politycznych.

Poza Liroyem o stanowisko prezydenta Kielc walczyć będzie także Wojciech Lubawski z Prawa i Sprawiedliwości – to polityk aktualnie działający w samorządzie kieleckim.

REKLAMA

Wybory samorządowe mają się odbyć 21 października – to data ogłoszona w rozporządzeniu prezesa rady ministrów Mateusza Morawieckiego. Z kolei na 4 listopada zaplanowana jest druga tura wyborów bezpośrednich – na wójtów, burmistrzów i prezydentów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA