Zdj. ilustr./Pixabay.com

Znany muzyk rockowy Krzysztof Skiba wypowiedział się w mediach społecznościowych na temat Gdańska. Wpis lidera zespołu Big Cyc ma związek ze środową drugą rocznicą zamordowania prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym mieście.

Skiba, rodowity Gdańszczanin, stwierdził, że jego miasto jest wymarzonym miejscem do życia. „Według niezależnych rankingów – choćby portalu Numbeo – Gdańsk jest najlepszym miastem do mieszkania w Polsce. Jednym z 30 najlepszych miast w Europie. Jedynym polskim miastem w pierwszej setce najlepszych miejsc do życia na świecie”, napisał.

Skiba podkreślił, że „rankingi turystyczne biorą pod uwagę różne czynniki; od klimatu po wygodę życia, od dostępu do kultury, po komunikacje, od czystości powietrza po jakość wody”.

Jego zdaniem w przypadku Gdańska jest jednak jeden czynnik, który zadecydował, że może się ono prężnie się rozwijać i stało się wizytówką Polski za granicą.

„Żaden ranking nie uwzględnia jednak czynnika niezwykle istotnego. W Gdańsku nie ma PiS-u. To miasto wolne od tej szkodliwej partii i dlatego żyje się tu wyśmienicie. Żadne nieudacznie robione i zakłamane filmy tego nie zmienią. Gdańsk to miasto wolnych ludzi. Dlatego tak bardzo wkurza wodza z Żoliborza. Jeszcze niejeden film Latkowskiego przed nami i niejedna prowokacja. Ale przetrzymamy to. A latem i tak wszyscy spotkamy się w Gdańsku. Bo przecież nie w Kraśniku”, oświadczył Skiba.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat