Łódzki radny występuje z PiS. Ma dość cynizmu Kaczyńskiego

REKLAMA

Łódzki radny Bartłomiej Dyba-Bojarski poinformował w sobotę na Facebooku o rezygnacji z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości. Przyczyną jest zmiana przez partię Jarosława Kaczyńskiego Kodeksu wyborczego podczas głosowania nad tzw. tarczą antykryzysową oraz demolowanie demokracji w Polsce.

„Dzisiejsza nocna wrzutka do ustawy pomocowej, zmieniająca sposób przeprowadzenia głosowania w najbliższych wyborach przebrała miarę akceptowalnego dla mnie stopnia cynizmu i nieliczenia się przez PIS z niczym poza własnym partyjnym interesem”, napisał na Facebooku Dyba-Bojarski.

„Kolejny raz w tym tylko roku (po pseudoreformie sądów i miliardach dla propagandowej TVP) PIS prowadzi politykę, z którą się osobiście w sposób zdecydowany nie zgadzam, bo jest po ludzku nieprzyzwoita”, stwierdził.

REKLAMA

Komentując politykę PiS, radny zauważył, że „parcie do wyborów za wszelką cenę, także w sytuacji, gdy szczyt zachorowań w Polsce nie wybuchnie z takim impetem, jak winnych krajach jest nieprzyzwoite”. „Są jakieś granice nadużyć i zwyczajnego osobistego wstydu za szyld, który przez kilkanaście lat reprezentowałem”, napisał Dyba-Bojarski.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2500653600250756&id=100009184220809

Podziel się: