Pięć milionów dolarów to główna nagroda w loterii „Vax & Scratch”, która ma zachęcić mieszkańców Nowego Jorku do szczepienia się przeciwko koronawirusowi. Jest to największa indywidualna finansowa zachęta, jaką dotychczas zaproponował gubernator Andrew Cuomo w batalii z pandemią.

– Szansa na wygranie czegoś w tym programie jest jedna na dziewięć – powiedział Cuomo i podkreślił, że kiedy ktoś dostaje szczepionkę, to „wszyscy wygrywają”.

Loteria „Vax & Scratch” to szansa – oprócz możliwością wylosowania najwyższej wygranej wynoszącej 5 milionów dolarów – na wygranie także mniejszych kwot, przy czym najniższa to 20 dolarów.

– Wiemy, że szczepienia są istotnym elementem układanki, którego potrzebujemy, aby raz na zawsze zmiażdżyć Covid. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby szczepionka była tak szybka i łatwa, jak to tylko możliwe, ale ponieważ liczba szczepień w całym stanie spada, będziemy musieli wykazać się kreatywnością, aby zaszczepić jeszcze więcej osób. Ten nowy program pilotażowy przyniesie nowojorczykom większą zachętę do zaszczepienia się, oferując darmową zdrapkę, w której można wygrać do 5 milionów dolarów – wyjaśnił gubernator Nowego Jorku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę