Przypomnijmy, że w czwartek liderzy PO i Nowoczesnej Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru ogłosili porozumienie w kwestii wspólnego kandydata na prezydenta Warszawy. Miałby nim zostać Rafał Trzaskowski reprezentujący PO. Po jego wygranej zastępcą zostałby Paweł Rabiej z Nowoczesnej.

A tymczasem od wczoraj Nowoczesna ma nowego lidera, który jak się okazuje, chce układać karty według własnych zasad. Katarzyna Lubnauer w studiu telewizyjnym wypowiedziała się w temacie kandydata na prezydenta stolicy. Ogólnie rzecz ujmując, wycofała się z ustaleń jej poprzednika – Ryszarda Petru. Jak widać nie jest tak bardzo skora jak on do układania się ze Schetyną. Nie za tak niską cenę.

Katarzyna Lubnauer powiedziała: – Uważam, że musimy usiąść na partnerskich zasadach i jeszcze raz poukładać całą układankę związaną z wyborami samorządowymi.

W sprawie porozumienia Schetyny z Petru stwierdziła: – Na razie nie ma niczego, co by zatwierdziło jakiekolwiek ciało statutowe. Ja nie mówię, że ta intencja nie zostanie zrealizowana, ja mówię tylko, że musimy usiąść do rozmów i pozmawiać poważnie.

Zaznaczyła też, że będzie walczyć o najlepszą pozycję Nowoczesnej: – Ja się zobowiązałam w stosunku do partii do tego, że będę rozmawiać jak partner, a nie jako ktoś, kto uznaje, że ktoś może narzucać swoją wolę.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę