Wyciek gazu w Pendżabie w Indiach. Ludzie mdleli przed sklepem mleczarskim
fot. Pixabay

Ludzie przed sklepem nagle zaczęli po kolei tracić przytomność. Później okazało się, że część z nich nie żyje! Łącznie zginęło w ten sposób 11 osób. Wśród ofiar są dzieci. Dziwne zdarzenie, jak się potem okazało, miało związek z wyciekiem gazu. Lokalne władze ustalają teraz przyczynę śmiertelnego w skutkach wycieku.

Zdarzenie miało miejsc na terenie indyjskiego stanu Pendżab w niedzielę, 30 kwietnia. Jak poinformowały lokalne władze – do dziwnego incydentu doszło przed sklepem mleczarskim. W pobliżu znajdowała się również przychodnia lekarska. W pewnym momencie ludzie, znajdujący się bezpośrednio przed sklepem, zaczęli tracić przytomność.

Według wstępnych ustaleń lokalnych służb, doszło do wycieku gazu. Nie wiadomo, ile osób było narażonych na jego działanie, jednak znany jest bilans ofiar śmiertelnych. Z powodu zatrucia śmierć poniosło 11 osób – w tym pięć kobiet oraz dwoje dzieci w wieku 10 i 13 lat.

Ludzie przed sklepem nagle zaczęli tracić przytomność. Śmiertelny wyciek gazu w Indiach

Jak podaje „Polsat News” – według przedstawiciela władz stanowych do wycieku szkodliwej substancji nie doszło w sklepie mleczarskim, ani żadnym podmiocie, znajdującym się w bezpośrednim otoczeniu miejsca, w którym ludzie zaczęli mdleć. Jego zdaniem za wyciek prawdopodobnie odpowiada pobliska fabryka. Nie podał jednak żadnych szczegółowych informacji na ten temat.

Nie jest to również oficjalne stanowisko władz. Eksperci nadal pracują nad zlokalizowaniem źródła wycieku.

Agencja Reuters udostępniła na Twitterze materiał wideo z miejsca zdarzenia. W nagraniu widać pracujące tam służby.

„Polsat News” przypomina, iż w Indiach bardzo często dochodzi do podobnych incydentów. Wycieki gazu nie są tam rzadkie ze względu na ubogą jakość infrastruktury przesyłowej oraz procedur bezpieczeństwa, obowiązujących w Indiach. W sierpniu ubiegłego roku, z powodu wycieku gazu w fabryce odzieży w stanie Andhra Pradeś, do szpitala trafiło 112 pracujących tam kobiet.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę