„Ludzie naprawdę mają dość”. Nawet kilkunastu posłów PO może przejść do partii Hołowni

Według Wirtualnej Polski w Platformie Obywatelskiej może niedługo nastąpić prawdziwe trzęsienie ziemi. Z informacji, do których dotarła WP, wynika, że kilkunastu parlamentarzystów PO planuje przejście do Polski 2050 Szymona Hołowni.

   

W tym tygodniu Mirosław Suchoń opuścił PO i przeszedł do Polski 2050. To nie jedyny polityk Platformy, który w ostatnich tygodniach odszedł z Platformy i przyłączył się do ruchu Hołowni. Wcześniej zrobiły już to, opuszczając klub KO, posłanki Joanna Mucha oraz Paulina Henning-Kloska, a także poseł Tomasz Zimoch. Do Szymona Hołowni dołączył także senator KO Jacek Bury.

Portal WP pisze, że w nieodległej przyszłości może być więcej takich transferów. – Nie stanie się to z dnia na dzień, takie procesy trwają miesiącami. Ale ludzie naprawdę mają dość. Chyba że zmieni się lider – mówi serwisowi jeden z polityków PO.

   

Wymiana Borysa Budki na nowego lidera jest tym, co według WP mogłoby ocalić partię i zatrzymać masowe odejścia, ale na takie rozwiązanie nie chce zgodzić się sam przewodniczący PO.

Jeden z polityków Platformy zwraca też uwagę na sytuację w Rzeszowie. – Jeśli Konrad Fijołek wygra wybory prezydenckie, kierownictwo PO odetchnie. Jeśli nie, lawina ruszy – ocenia w rozmowie z Wirtualną Polską.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News