REKLAMA

REKLAMA

Kolejny fragment nagrań z Mateuszem Morawieckim z restauracji „Sowa i Przyjaciele”, który ujawnił Onet, szokuje chyba jeszcze bardziej niż wcześniejsze. Nagrana rozmowa nie dotyczy wprawdzie polityki, tylko reklamy, ale słowa wypowiadane przez ówczesnego prezesa banku BZ WBK zaskakują, bo Morawiecki wypowiada się na w niej zupełnie inaczej niż dziś o Polakach. Mówi z pogardą o swoich rodakach, że są „głupi”.

Pogawędka w restauracji „Sowa i Przyjaciele” dotyczyła reklam banku BZ WBK z Chuckiem Norrisem, a spotkanie odbyło się wiosną 2013 roku, a więc wtedy, gdy duży wzięciem cieszyły się dowcipy z aktorem w roli głównej.

REKLAMA

Popularność tych dowcipów wykorzystali marketingowcy banku, którego prezesem był Mateusz Morawiecki. Chuck Norris promował BZ WBK przez półtora roku, uczestnicząc w reklamach zachęcających Polaków do brania kredytów w tym banku.

Na ujawnionym przez Onet nagraniu Bogusława Matuszewska, zastępczyni prezesa PGE, mówi do Mateusza Morawieckiego, że najbardziej podoba się jej fragment reklamy, w którym kasjerka zwraca się do Norrisa per „panie Chucku”.

REKLAMA

– Chuck Norris działa? – pyta Matuszewska.

– Działa, rewelacyjnie – odpowiada Morawiecki i dodaje: – Ale ludzie są tacy głupi, że to działa! Niesamowite!

REKLAMA