– To, co działo się w Warszawie, ludzie wyrzucani ze swoich domów – to symbol stawki nadchodzących wyborów. Czy będą to wybory, które dadzą przyzwolenie na takie praktyki, czy jednak Polacy postawią na partię, która służy człowiekowi – powiedział w czwartek na konferencji prasowej europoseł Tomasz Poręba, szef komitetu wyborczego PiS. Polityk przedstawił również nowy spot wyborczy PiS dotyczący afery reprywatyzacyjnej.

Poręba nawiązał do akcji zorganizowanej przez sztab wyborczy partii rządzącej w środowy wieczór w Warszawie, gdy zreprywatyzowane za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz kamienice zostały podświetlone na czerwono. Jak wyjaśnił, akcja #TuByłDom pokazała „skalę reprywatyzacyjnego złodziejstwa”.

– Te podświetlone kamienice to przykład bardzo złej władzy tu, w Warszawie, nie szanującej człowieka, władzy, która człowiekiem gardził – ocenił Poręba. – Nie możemy w naszym przekazie pominąć ludzi, którzy w tych kamienicach żyli, mieli swoje marzenia – dodał.

Na akcję #TuByłDom zareagowała Hanna Gronkiewicz-Waltz. „Czy Pan Jaki będzie podświetlał na czerwono także kamienice z lokatorami zwrócone na mocy decyzji podpisanych osobiście przez Lecha Kaczyńskiego?”, zapytała na Twitterze.

W czasie konferencji PiS zaprezentowało spot wyborczy, w którym wypowiadają się zarówno urzędnicy ratusza, jak i mieszkańcy reprywatyzowanych kamienic. Wypowiedzi pochodzącą z przesłuchań prowadzonych w trakcie prac komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, na czele której stoi wiceminister Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. Spot kończy slajd z twarzami prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz i kandydata Koalicji Obywatelskiej na włodarza miasta Rafała Trzaskowskiego z podpisem: „Nie daj im szansy 21 października”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę