– Konfederacja nie jest zagrożeniem dla Prawa i Sprawiedliwości. Ta struktura jest zlepiona przez Janusza Korwin-Mikkego, po to, by wszedł on do Parlamentu Europejskiego. To nie ma żadnych innych celów – powiedział Antoni Macierewicz na antenie Polskiego Radia 24.

Zdaniem byłego ministra obrony narodowej Konfederacja KORWiN Liroy Braun Narodowcy nie stawia sobie żadnych celów ideowych i nie jest nakierowana na wspieranie polskiego interesu narodowego.

– Janusz Korwin-Mikke wielokrotnie podkreślał tradycję Stronnictwa Polityki Realnej – środowisk, które były za kontynuacją sytuacji rozbiorowej Polski i wspieraniem rosyjskich wpływów w naszym kraju. To nie ma nic wspólnego z polskim interesem narodowym. Janusz Korwin-Mikke niedawno w wywiadzie powiedział, że Rosja jest przeciwnikiem Ukrainy, więc jest naszym najlepszym sojusznikiem. To jest aberracja, istne szaleństwo, które doprowadziłoby Polskę do narodowej katastrofy – ocenił Macierewicz.

Wiceprezes PiS zaznaczył przy tym, że Polska wciąż jest obiektem ataku ze strony Rosji.

 – Nie ma wątpliwości, że ludzie związani z Władimirem Putinem przypuszczają atak na nasz kraj. On sam wielokrotnie podkreślał, że stacjonowanie wojsk amerykańskich i NATO w Polsce odbiera za atak na siebie. Bezpieczeństwo sąsiadów Rosja uważa za swoje zagrożenie. Władimir Putin jest człowiekiem o silnych korzeniach KGB. To środowisko go uformowało. Wtedy gdy mówi on o rodzinie i wartościach chrześcijańskich, równocześnie podbija inne kraje. Kontynuuje w ten sposób stalinowską imperialistyczną tradycję – stwierdził były szef MON.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę