Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz przedstawił sensacyjną teorię na temat koronawirusa. Jego zdaniem tysiące zakażeń na całym świecie mogą być wynikiem celowego działania władz Chin.

– To co przeżywamy, to nie jest zwykła pandemia czy epidemia. To jest jednak sytuacja, w której należy rozważać, iż mamy do czynienia z zagrożeniem użycia broni biologicznej. Tak należy to interpretować – oświadczył Macierewicz na antenie Telewizji Trwam.

Polityk PiS zwrócił uwagę, że wszystko zaczęło się w Chinach i podkreślił, że ten kraj ukrywał koronawirusa, a „lekarze próbowali ostrzec świat przed wielkim zagrożeniem”.

– Wielu polityków jasno tę kwestię diagnozuje. Pan prezydent Donald Trump niedawno tak właśnie mówił o sytuacji w Stanach Zjednoczonych, wskazując na Chiny jako państwo odpowiedzialne za ten biologiczny atak. Broń biologiczna jest jednym z najpotworniejszych narzędzi walki – powiedział Macierewicz i dodał, że wcale nie dziwi się politykom amerykańskim, że biorą pod uwagę taki właśnie scenariusz.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat