Podczas ostatniej rozmowy radiowej na antenie Polskiego Radia 24 Antoni Macierewicz nawiązał do wywiadu, którego udzielił rosyjski ambasador Andriejew. W swojej wypowiedzi ambasador podkreślił, że potępia likwidację pomników Armii Czerwonej w Polsce. Mówił także, że nie zamierza rozmawiać na temat historii, dopóki Polacy nie zmienią swojej bluźnierczej i obraźliwej polityki. Antonii Macierewicz w udzielanym wywiadzie podkreślił, że rosyjscy żołnierze „zastąpili okupację niemiecką okupacją sowiecką”.

– Dzisiejsza polityka Rosji jest kontynuacją państwa rosyjsko-sowieckiego. Ton wypowiedzi Andriejewa był groźny, bo chociaż Rosjanie przyznali się do zbrodni katyńskiej, nie chcą wydać materiału dowodowego wskazującego na rzeczywisty charakter tej zbrodni – mówił były szef MON.

Macierewicz podkreślił także, że polscy politycy powinni działać wobec Rosji stanowczo. – Ci, którzy myślą, że poddaństwem coś zyskamy w ogóle nie rozumieją Rosji. Rosjanie mają nadzieję, że polska przyciśnięta ustąpi, chcą wydostać od nas jak najwięcej – podkreślił Macierewicz.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!