Macierewicz o SLD: Postkomuniści, którzy próbują reaktywować PZPR! (WIDEO)

Wiceprezes PiS i były szef resortu obrony Antoni Macierewicz na antenie Polskiego Radia 24 w ostrych słowach zaatakował koalicję SLD, Razem i Wiosny. Jego zdaniem nie ma ona nic wspólnego z prawdziwą lewicą.

– Jest to próba reanimacji dawnego PZPR, który się przekształcił w SLD. Zbierają oni innych wokół siebie, bo mają pieniądze – podkreślił Macierewicz. – To są po prostu postkomuniści i nie wróżę im wielkiego powodzenia – powiedział Macierewicz o sojuszu wyborczym partii Czarzastego, Zandberga i Biedronia.

Czytaj także:  Coraz więcej zachorowań na koronawirus w Poznaniu. Prezydent miasta żąda karania osób bez maseczek

– SLD jest postkomunistyczną formacją, za którą ciągnie się sztandar wyprowadzany przez Mieczysława Rakowskiego – podkreślił były minister obrony. Jak zauważył, „odnowiona postmarksistowska lewica opiera jednak teraz swój program na ideologii LGBT i prezentuje już tęczowy, a nie czerwony sztandar”.

Czytaj także:  Trzaskowski: Awaria w „Czajce” to sytuacja naturalna

Polityk PiS zaapelował, by marszy LGBT nie nazywać „marszami równości”. – Równość, tolerancja i praworządność jest w Polsce zapewniona. To jest oczywisty plan polityczny, który jest kontynuacją postmarksistowskiej formacji komunistycznej – przekonywał Macierewicz.

Komentarze