Macierewicz oskarża Tuska o budowanie sojuszu rosyjsko-niemieckiego i sprowadzanie na Polskę katastrofy!

Były minister obrony narodowej i wiceprezes PiS Antoni Macierewicz zarzucił w poniedziałek w Polskim Radiu 24 byłemu premierowi i szefowi Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi działanie na szkodę państwa polskiego. – Sojusz rosyjsko-niemiecki to nieuchronna katastrofa dla Polski. Pośrednikiem w jego budowie był Donald Tusk przez osiem lat swojego premierowania – oświadczył Macierewicz.

   

Zdaniem czołowego polityka PiS, Polska powinna wiązać swoją przyszłość ze Stanami Zjednoczonymi i z państwami Europy Środkowej.
– Jeżeli są korzyści ze współpracy z Unią Europejską, to należy z nich czerpać i nie ma powodu, by tego nie czynić. Należy sobie jednak zdawać sprawę, że dzisiejsza Wspólnota to inna struktura niż ta, do której wchodziliśmy. Mamy do czynienia z definiowaniem kodeksu à la konstytucyjnego, tzw. wartości europejskich, które zdaniem unijnych przedstawicieli mają pierwszeństwo przed wszystkimi innymi uwarunkowaniami i są punktem odniesienia w myśleniu o obecności w Unii – podkreślił były szef MON.

Macierewicz zaznaczył również, że państwo polskie nie podda się dyktatowi Brukseli, ponieważ jego obowiązkiem jest respektowanie podstawowych wartości i realizowanie interesów narodowych.

   

– Nie ma możliwości, by Polska stała się częścią jakiegoś ponadnarodowego organizmu parapaństwowego. Dążą do tego niektórzy urzędnicy i politycy Unii Europejskiej – stwierdził polityk.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News