Wiceprezes PiS Antoni Macierewicz w felietonie wygłoszonym na antenie Radia Maryja oskarżył Unię Europejską o przyczynienie się do rozwoju epidemii koronawirusa.

Były szef MON podkreślił w rozgłośni o. Tadeusza Rydzyka, że UE, która do tej pory „próbowała organizować niemal każdy element życia państw członkowskich, w obliczu epidemii okazała się bezradna”.

– Okazało się, że Unia Europejska, która jeszcze niedawno uważała, że powinna rządzić wszystkim, decydować o wszystkim, rozstrzygać czy ludzie mają się żenić tak czy inaczej, czy śpiewać takie pieśni czy inne pieśni, czy tak interpretować prawo czy jeszcze inaczej interpretować prawo, teraz jakby zniknęła – stwierdził Macierewicz.

Poseł PiS podkreślił, że rząd Mateusza Morawieckiego jest niezwykle skuteczny w zwalczaniu koronawirusa, a „Polska się w tej całej sprawie wyróżnia niesłychanie pozytywnie”. – Daliśmy pokaz naszej sprawności, siły, naszego zsynchronizowania i zorganizowania oraz zdolności do opanowywania paniki – zachwalał sukcesy władz Macierewicz.

Polityk podkreślił, że „o życiu narodu, o bezpieczeństwie narodu, o jego sile decyduje własne państwo”. – Będziemy mieli silne państwo – będziemy bezpieczni. Będziemy mieli dobrą służbę zdrowia – będziemy mogli się obronić przed różnorodnymi niebezpieczeństwami. W innym wypadku pozostaniemy bezradni. Unia Europejska w tych sprawach niestety nam nic nie poradzi – zapowiedział.

Słowa Macierewicza krytykujące Unię Europejską zostały szeroko zacytowane przez media w Rosji, w tym przez portal „Krasnaja wiesna”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat