Macierewicz: Platforma Obywatelska to zdrajcy i targowica

REKLAMA

Wiceprezes PiS Antoni Macierewicz ostro zaatakował Platformę Obywatelską, określając ją jako „partię zdradziecką”. W sobotę na antenie Polskiego Radia 24 były minister obrony komentował krytykowanie przez opozycję decyzji premiera Mateusza Morawieckiego o zawetowaniu nowego budżetu Unii Europejskiej.

Politycy PiS uważają, że uzależnienie wypłat unijnych pieniędzy od przestrzegania praworządności w krajach członkowskich UE jest równoznaczne z likwidacją suwerenności tych państw. Dlatego Polska i Węgry – które są oskarżane przez Unię o łamanie praworządności – zapowiedziały zablokowanie budżetu UE.

– Przeżywamy najbardziej dramatyczne chwile od czasów likwidacji I RP – mówił w tym kontekście Macierewicz. – Dziś nie mamy problemu z agresją obcego państwa, a ze zdradą części polskich polityków – oświadczył. – Dzisiaj – i mówię to zupełnie serio – o totalnej opozycji możemy mówić wprost „zdrajcy” i „targowica” – oznajmił.

REKLAMA

Polityk PiS stwierdził również, że wspieranie przez PO czy Lewicę żądań prezydencji niemieckiej w kwestii praworządności to opowiedzenie się przez te partie za „rezygnacją z polskiej suwerenności”.

ؘ– Platforma Obywatelska i Lewica bezczelnie, ordynarnie kłamią. Ich zachowanie przypomina koniec XVIII wieku, gdy targowica przekonywała, że rezygnacja z niepodległości dyktowana jest troską o dobro narodu. Taką samą propagandę uprawia dziś PO i Lewica – powiedział Macierewicz.

Podziel się: