Macierewicz: PO się rozpada

   

– Przywoływanie słowa „chrześcijański” w stosunku do polityków i formacji, które aprobują zabijanie dzieci nienarodzonych jest czymś niedopuszczalnym, bezczelnym. Zabijanie nienarodzonych jest sprzeczne z podstawowymi zasadami chrześcijańskimi – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Antoni Macierewicz, nawiązując do opowiedzenia się władz Platformy Obywatelskiej za dopuszczalnością aborcji na życzenie.

Zarząd PO nie opowiada już się za utrzymaniem tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 roku, chociaż takie stanowisko przyjęła partia w 2001 i zgodnie ze statutem ugrupowania obowiązuje ono do tej pory.

   

Część polityków Platformy protestuje jednak przeciw inicjatywie liberalizacji prawa aborcyjnego. Niektórzy spośród partyjnych konserwatystów mówią nawet o grożącym PO rozłamie.

– To, że mamy do czynienia z rozpadem w Platformie, dobrze świadczy o części ludzi, którzy wchodzą w skład tej formacji, którzy kiedy trzeba, mają odwagę przyznać się do wartości chrześcijańskich – ocenił Antoni Macierewicz.

   

Zdaniem byłego szefa MON „Platforma Obywatelska jest w nieustannym procesie schodzenia w dół, rozpadu i destrukcji”. – Myślę, że tak to się skończy – przewiduje wiceprzewodniczący PiS.

   

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę