– Platforma Obywatelska chce być liderem działań podważających państwowość polską – powiedział w sobotę w Polskim Radiu 24 marszałek senior Sejmu Antoni Macierewicz.

Były szef MON podkreślił, że politycy opozycji, głównie PO i partii wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej, którzy nie wzięli udziału w posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego i zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy, zachowali się „skandalicznie”.

– To oni nie przestrzegają konstytucji i namawiają do jej łamania – stwierdził wiceprezes PiS. – To nie prezydent łamie czy łamał konstytucję, ale formacja, która próbowała zbojkotować jego zaprzysiężenie. Musimy to sobie bardzo jasno uświadomić – oświadczył Macierewicz.

W opinii marszałka seniora „PO chce być liderem działań podważających państwowość polską”. – To Donald Tusk, który tego nie ukrywa, nawoływał do bojkotu tej uroczystości. PO nie rozumie, że staje się narzędziem, które wykorzystuje lewica i wypycha przed siebie, aby PO została zdruzgotana swoim antypolskim działaniem – podsumował Macierewicz.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat