Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz występując jako współprowadzący emitowanego na antenie telewizji „Republika” programu „Pilnujmy Polski”, skrytykował polityków z parlamentarnej opozycji.

Macierewicz użył mocnych słów w stosunku do lewicy, której przedstawicielka, wywodząca się z partii Razem posłanka Magdalena Biejat, nie powinna stać jego zdaniem na czele sejmowej komisji rodziny i polityki społecznej. Co ciekawe jednak, najbardziej od byłego szefa resortu obrony dostało się nie klubowi SLD, ale politykom prawicowej Konfederacji.

Zdaniem marszałka seniora Sejmu politycy tego ugrupowania do tego stopnia działają na szkodę Polski, iż uznał on za stosowne przestrzec przed tym wyborców partii Janusza Korwin-Mikkego, Grzegorza Brauna i Krzysztofa Bosaka.

– Apeluję do wszystkich zwolenników Konfederacji, aby mieli świadomość, jak olbrzymią szkodę czynią politycy tej formacji, atakując bezpieczeństwo militarne Polski. Reszta programu, biorąc pod uwagę tę kwestię, jest fikcją – ocenił Macierewicz.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę