Wiceprezes PiS Antoni Macierewicz na antenie Polskiego Radia 24 skrytykował program wyborczy kandydata na prezydenta Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. Zdaniem byłego szefa resortu obrony wygrana Trzaskowskiego i objęcie przez niego najwyższego urzędu w państwie będzie równoznaczne ze „zniszczeniem Polski”.

– Rafał Trzaskowski wprost mówi o tym, że to jest jego program, taka będzie Polska. To będzie Polska cenzury, Polska demoralizacji dzieci, Polska rozbijania polskiej rodziny – charakteryzował poglądy polityka KO Macierewicz.

Według posła PiS prezydentura Trzaskowskiego oznaczać będzie również walkę z wolnością słowa w mediach oraz popieranie pedofilii.

– Z jednej strony mamy do czynienia ze wspieraniem pedofilii, dlatego że to trzeba jasno powiedzieć: ta karta wspiera pedofilię, reklamuje pedofilię, zagraża naszym dzieciom – to jest rzecz, która tak naprawdę powinna być ścigana prawnie; a z drugiej strony równocześnie zapowiada zlikwidowanie tych mediów, które mu się nie podobają – mówił Macierewicz, odnosząc się do podpisania przez prezydenta Warszawy karty LGBT.

Wiceprezes partii Jarosława Kaczyńskiego oskarżył również Trzaskowskiego o wspieranie Berlina i poświęcanie tym samym interesów politycznych i gospodarczych Polski.

 – Przypomnijmy jego dawniejsze wypowiedzi o tym, że „po co Polsce systemy komunikacyjne, po co Polsce centralny port, skoro będziemy mieli port lotniczy w Berlinie” – stwierdził Macierewicz. – A więc równocześnie przeniesienie całej infrastruktury, gospodarki i centrum naszego życia gospodarczego, przemysłowego do Berlina, do Niemiec. Niemcy mają być punktem odniesienia w naszym życiu, a my możemy co najwyżej to wspierać. To jest program zniszczenia Polski tak naprawdę – zauważył były minister obrony narodowej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę