Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz skomentował w sobotę na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam sytuację w Platformie Obywatelskiej oraz ocenił szanse jej ewentualnych kandydatów w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

– Grzegorz Schetyna rządził, rządzi i będzie rządził w Platformie Obywatelskiej – stwierdził marszałek senior Sejmu.

Zdaniem Macierewicza z wymienianych kandydatów na prezydenta, wśród których wskazuje się Małgorzatę Kidawę-Błońską, Radosława Sikorskiego i Bartosza Arłukowicza, największe szanse na zwycięstwo w prawyborach partyjnych w Platformie ma obecna wicemarszałek Sejmu.

Polityk PiS zaznaczył, że tak wnioskuje, obserwując środowisko PO, i zastrzegł jednocześnie, że nie są to kandydaci w jakimkolwiek wymiarze przez niego popierani.

Macierewicz zauważył, że to z myślą o kandydowaniu na prezydenta Kidawa-Błońska wcześniej, przed wyborami parlamentarnymi, wskazana została jako kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera.

– Ten początek jakiś czas temu został zrobiony. Decyzję przecież podejmował pan Grzegorz Schetyna – stwierdził były szef MON, odnosząc się do kandydatury Kidawy-Błońskiej, i dodał, że bez względu na to, jakie pojawiają się na ten temat w mediach komentarze publicystów, Schetyna pozostanie dalej na stanowisku lidera PO.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę