– Tak jakbym słyszał przywódców targowicy. Jest to powtórzenie tych samych argumentów, słów, tej samej logiki. Imperatorowa Katarzyna jest światłością, która oświeca drogi Tuska. Dzisiaj tą światłością są ludzie z UE, którzy każą zlikwidować polską niepodległość. To są słowa targowiczanina. – powiedział w sobotę w Polskim Radiu 24 wiceprezes PiS Antoni Macierewicz. Polityk odniósł się w ten sposób do tweeta przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, w którym między innymi oskarżył on PiS, że wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej.

Macierewicz zapowiedział, że Tuska spotka los przywódców i członków konfederacji targowickiej z 1792 roku. Zostali oni zostali skazani i powieszeni za zdradę Polski w czasie insurekcji kościuszkowskiej.

– Pan Tusk, który zaczął tę drogę, zwłaszcza wtedy, kiedy oddał śledztwo w sprawie dramatu smoleńskiego w ręce rosyjskie, konsekwentnie idzie drogą targowicy. Skończy tak, jak wszyscy targowiczanie. Współczuję mu – powiedział były minister obrony.

Polityk PiS skomentował także poparcie przez europarlamentarzystów PO, PSL i SLD rezolucji w sprawie przestrzegania praworządności w Polsce. Ocenił, że partie te „opowiedziały się za rezygnacją z polskiej niepodległości”. – Jest rzeczą wstrząsającą rozwój ruchu targowickiego w Polsce – uznał Macierewicz.

Były szef MON odmówił też politykom opozycji prawa do bycia Polakami, gdyż „nie można traktować jako polskich polityków ludzi, którzy wyrzekają się niepodległości”.

– Proszę bardzo, jeśli chcą się zapisać do pana Putina, do pani Merkel, każdy ma prawo zmienić narodowość, przynależność państwową, nic mi do tego. Ale niech nie udają, że są Polakami. Bo obywatel Polski, który atakuje własną ojczyznę, rezygnuje z polskiego obywatelstwa i ze wszystkich przywilejów i obowiązków, które są z tym związane – zauważył Macierewicz.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę