Macierewicz: TVN wspiera ataki Rosji na Polskę

Fot. Wikimedia Commons/Europejska Partia Ludowa/CC-BY-2.0

Antoni Macierewicz w sobotę oskarżył TVN o wpieranie ataków Rosji na Polskę i realizowanie interesów politycznych Władimira Putina. Podkreślił jednocześnie, że rolą rządu PiS musi być uświadomienie Amerykanom – których własnością jest koncern – że stacja ta „została utworzona przez agenturę sowiecką”.

REKLAMA

– Działalność tej stacji w bardzo wielu fundamentalnych dla Polski sprawach, jak np. zbrodnia w Smoleńsku, była wymierzona przeciwko Polsce, przeciwko prezydentowi Kaczyńskiemu, polskiemu wojsku, polskim pilotom – mówił w Polskim Radiu 24 o TVN i TVN24 wiceprezes PiS.

– Ta stacja reklamuje i wspiera różne agresywne działania ze strony rosyjskiej. Mam wrażenie, że zbyt słabo uświadamiamy to stronie amerykańskiej. Stąd błędy i nieporozumienia – stwierdził Macierewicz, odnosząc się do protestów ambasady USA w Warszawie i amerykańskiego Departamentu Stanu wobec pisowskiego projektu nowelizacji ustawy medialnej. Jej przepisy mają w założeniu  doprowadzić do nieprzedłużenia koncesji m.in. kanałowi informacyjnemu TVN24.

REKLAMA

Poseł partii rządzącej oświadczył też, że podczas ostatnich rosyjskich cyberataków na Polskę, w tym zhakowania prywatnej skrzynki e-mailowej szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka, „Rosję broniła opozycja i TVN”.

Udostępnij: