– Musimy przebić blokadę medialną, to chamskie trollowanie. Nie mamy innego narzędzia, niż media społecznościowe – powiedział były szef MON Antoni Macierewicz podczas IV Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Sulejowie. Zaznaczył, że klucz do sukcesu w zbliżających się wyborach samorządowych to opanowanie przez zwolenników PiS mediów społecznościowych.

– Liczymy oczywiście na sukcesy naszych kandydatów w miastach, ale mamy świadomość, że losy tych wyborów zależą od prowincji, od naszego sukcesu w sejmikach. Liczymy na sukcesy takich ludzi, jak Małgosia Wassermann, Patryk Jaki czy ten wspaniały młody człowiek w Gdańsku, pan Kacper Płażyński – oświadczył w swoim wystąpieniu Macierewicz.

Jednocześnie wyjaśnił, że powodzenie PiS w wyborach zależeć będzie w największej mierze od tego, na ile PiS dotrze ze swoim przekazem do mieszkańców najmniejszych miejscowości. – Mamy świadomość, że klucz do sukcesu leży na prowincji! Prowincja jest dokładnym przeciwieństwem tego, jak przedstawia ją „Gazeta Wyborcza”. To na prowincji ludzie posługują się komputerami, operują mediami społecznościowymi. Tam są ludzie medialnie najbardziej dynamiczni i ofensywni – wyjaśnił.

Zdaniem Macierewicza, w internecie trwa nagonka na PiS, gdyż ilekroć na portalach pojawiają się teksty dotyczące jego partii czy prezesa Jarosława Kaczyńskiego, to pierwsze komentarze pod nimi są negatywne, a nawet obelżywe.

– To jest chamskie trollowanie, którym zajmują się grupy ludzi, żeby śledzić, jak politycy i dziennikarze niepodległościowi, patriotyczni, się wypowiadają, żeby natychmiast zaatakować i stworzyć negatywne wrażenie – stwierdził Macierewicz i zaapelował, by dać odpór mediom głównego nurtu, które w złym świetle przedstawiają PiS: – Musimy przebić tę blokadę medialną! Nie mamy innego narzędzia, niż media społecznościowe. Nie mamy innego sposobu dotarcia do światowej opinii publicznej, jak tylko przez media społecznościowe.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę