Pożar Katedry jest szokiem dla wszystkich, nie tylko dla Francuzów. Ta przepiękna budowla, symbol Paryża stanęła cała w ogniu wczoraj wieczorem. Wiadomo już, że część Katedry udało się uratować. Jak podkreślił prezydent Macron, to prawdziwie potworna tragedia.

Francuski przywódca przybył na dziedziniec pod Katedrę Notre Dame. W swoim wystąpieniu odniósł się do pożaru. Ugaszony ogień dawał nadzieje na częściową rekonstrukcję Katedry. – Paryska Notre Dame to nasza historia, nasza literatura, nasz świat wyobrażony. To miejsce, w którym każdy z nas przeżył swe najważniejsze chwile – oświadczył prezydent Macron w wystąpieniu w poniedziałek późnym wieczorem na placu. – Udało się uniknąć najgorszego, ale batalia o uratowanie katedry Notre Dame nie jest jeszcze zakończona – powiedział.

– Odbudujemy katedrę Notre Dame – zapewnił prezydent Francji Emmanuel Macron. Złożył także kondolencje katolikom z całego świata w związku z tragedią, jaka dotknęła symbol wiary katolickiej we Francji. Prezydent zapewnił także, że w dzieło odbudowy będzie zaangażowana społeczność międzynarodowa. – Zaapeluję do niej o rozpoczęcie zbiórki funduszy na odbudowę katedry – zaznaczył.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę