Z sondażu pracowni Harris Interactive, którego wyniki udostępniono dzisiaj wynika, że aż 62 proc. Francuzów deklaruje niezadowolenie z działań jakie podejmował w maju prezydent Emmanuel Macron. 37 proc. jest zadowolonych.

Badanie po raz kolejny potwierdziło spadek poparcia dla Macrona. W maju wygrał on w drugiej turze wyborów prezydenckich uzyskując 66 proc. głosów.

Ankietowani pytani byli o to, jakie reformy ogłoszone przez prezydenta Francji są dla nich priorytetowe. Aż 76 proc. pytanych wytypowało zapowiadaną reformę edukacji, 74 proc. na uchwalone uzdrowienie moralne w polityce, które zostało już uchwalone przez parlament, 72 proc. wskazało na ujednolicenie systemów emerytalnych, a 56 proc. wskazało na reformę prawa pracy.

Z sondażu jasno wynika, iż w sprawie reformy prawa pracy społeczeństwo francuskie jest wyraźnie podzielone. Poparcie dla tej reformy zadeklarowało 46 proc., a 56 proc. jest przeciw. Większość Francuzów jest przeciwna sposobowi, w jaki rząd ma zamiar wprowadzić reformę prawa pracy. Sposób, który daje dużą swobodę rządowi z prezydentem na czele popiera tylko 35 proc. Rząd miałby wprowadzić reformę w drodze prezydenckich dekretów, a nie ustaw przyjmowanych przez obie izby parlamentu.

Badanie dla portalu Indeed, który zajmuje się pośrednictwem pracy przeprowadzono w internecie w dniach 8-10 sierpnia wśród 994 osób w wieku co najmniej 18 lat.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę