W Ministerstwie Finansów działała mafia VAT-owska! Szefem resortu był wtedy Morawiecki!

Jak ujawniła piątkowa „Rzeczpospolita”, od listopada 2015 roku w Ministerstwie Finansów działała mafia VAT-owska, którą kierowali wysocy urzędnicy tego resortu. Ministrem finansów był wtedy obecny premier Mateusz Morawiecki. Śledztwo w sprawie wyłudzeń podatku VAT objęło m.in. dwóch bliskich współpracowników Mariana Banasia, który również był wówczas urzędnikiem MF.

   

Zgodnie z informacjami „Rzeczpospolitej” proceder prowadzić mieli Arkadiusz B. i Krzysztof B. Obaj znajdują się już w areszcie. Wyłudzeń VAT mieli dopuszczać się od listopada 2015 roku do sierpnia 2018 roku, czyli „w czasie, kiedy pracowali w Ministerstwie Finansów i oficjalnie ścigali nieuczciwych podatników”.

   

Arkadiusz B. był dyrektorem Krajowej Szkoły Skarbowości określanej jako „kuźnia kadr Krajowej Administracji Skarbowej”, zaś Krzysztof B. – wicedyrektorem Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier w Ministerstwie Finansów. Trzecią osobą, przebywającą w areszcie w związku z tą sprawą, jest Andrzej S., naczelnik warszawskiego urzędu skarbowego.

Z ustaleń Zachodniopomorskiego Wydziału Prokuratury Krajowej wynika, że na fikcyjnym handlu sztuczną biżuterią i tarcicą w krajach UE grupa wyłudziła ok. 5 mln zł .

Według obserwatorów politycznych to właśnie Morawiecki odpowiada za aferę, a co najmniej za brak nadzoru i kontroli nad urzędnikami, których sam powoływał na stanowiska.

„KACZOR, przez lata ty i twoi lokaje wrzeszczeliście, że PO ukradła miliardy. Piąty rok twe psy gończe w które zmieniłeś służby RP tropią złodziei z PO. A kogo znajdą to Twój. Jedyna mafia VAT to jak się okazuje od Ciebie. To co, przeprosisz PO, czy podwiniesz ogon?”, napisał na Twitterze ekonomista Waldemar Kuczyński.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News