Maja Ostaszewska, aktorka znana między innymi z filmów „Katyń” Andrzeja Wajdy czy „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego, znana jest z walki o prawa zwierząt oraz o zachowanie czystego środowiska naturalnego i powstrzymanie zmian klimatycznych. Teraz gwiazda ekranu zareagowała na Instagramie na krytykę pod adresem ruchów ekologicznych.

Aktorka stwierdziła, że „ekologia jest wyrazem odpowiedzialności, troski o przyrodę, o przyszłość naszych dzieci”. Jest również między innymi „próbą zatrzymania katastrofalnych skutków naszego dotychczasowego sposobu życia”, a więc „szlachetnym gestem próby naprawienia szkód, które wyrządziliśmy, nie powielania błędów”.

Ostaszewska zdecydowanie zaprotestowała przeciwko nazywaniu walki ze zmianami klimatycznymi ekoterroryzmem. „A propos ostatnich niedorzecznych wypowiedzi o »ekoterroryzmie«. Nie ma czegoś takiego jak »ekoterroryzm«. Ekologiczne podejście jest wyrazem rozsądku, coraz większą świadomością ludzi, że pewne dotychczasowe nawyki są szkodliwe dla naszej planety”, podkreśliła aktorka we wpisie.

https://www.instagram.com/p/B6kfsPEFZOe/?utm_source=ig_embed

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat