Nowy premier Mateusz Morawiecki wzbudza zainteresowanie społeczeństwa, które interesuje się tym, co robił wcześniej, komu doradzał zanim zbratał się z PiS-em, jaką ma rodzinę prócz legendarnego ojca i jakim będzie premierem. Ciekawość wzbudza także jego majątek, o którym mówi się sporo. Przedstawiamy więc kilka danych w tej kwestii.

W ostatnim oświadczeniu Morawiecki podał swój stan majątkowy z końca 2016 roku. W jego skład wchodzi jeden dom o powierzchni 150 mkw wraz z działką 0,46 ha i drugi o powierzchni 100 mkw. Ponadto posiada połowę domku tzw. szeregowca o powierzchni 180 mkw i duże mieszkanie zakupione na kredyt warte około 546 tys. zł. Na wyposażenie domów nowy premier nie żałuje funduszy – przykładowo w jednym z nich jest kuchnia o wartości 60 tys. zł.

Mateusz Morawieckiego lokuje pieniądze nie tylko w nieruchomości. W zeszłym roku był właścicielem 13711 akcji BZ WBK wartych wtedy 4,333 mln zł brutto. Biorąc pod uwagę aktualny kurs, ich wartość jest o 700 tys. zł wyższa. Prócz akcji Morawiecki posiadał też oszczędności w wysokości 2,95 mln.

Pamiętając o tym, że Morawiecki był bankierem, warto dodać, że jako były prezes Banku Zachodniego WBK w latach 2007-2015 zarobił 15 mln zł. Natomiast w zeszłym roku, gdy był akcjonariuszem BZ WBK, nabył prawo do 144,3 tys. zł z tytułu dywidendy (z której zysk będzie przeznaczał na cele charytatywne, póki pracuje na rzecz rządu polskiego).


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę