W kostnicy należącej do domu opieki w New Jersey znaleziono 17 ciał. Kostnica była przygotowana na przechowanie zaledwie 4 ciał jednocześnie. Kilka dni temu w placówce wykryto ponad 20 przypadków zakażenia koronawirusem.

Policja została zawiadomiona o zaskakującym zamówieniu domu opieki i wkroczyła do niego w poniedziałek. Zlokalizowane w Andover w stanie New Jersey centrum rehabilitacji i opieki złożyło w ostatnim czasie zamówienie na 25 worków na ciała. Ten fakt zaniepokoił dostawcę, który zawiadomił odpowiednie służby. Jak podaje portal o2.pl, po dotarciu policji na miejsce okazało się, że w należącej do placówki kostnicy znajduje się 17 ciał mimo iż maksymalna liczba zmarłych, która może być tam przetrzymywana to 4. Jedno z ciał znajdowało się w okolicznej szopie, dopiero później je stamtąd przeniesiono.

Zgony są prawdopodobnie powiązane z epidemią koronawirusa. W ostatnim czasie w domu opieki zmarło 68 osób, a 26 z nich było wcześniej zakażonych koronawirusem. Policja podejrzewa, że zgony pozostałych pensjonariuszy również były spowodowane wirusem, tyle tylko, że z uwagi na brak testów, by wykonać je na każdym, nie zostało to stwierdzone. Wszczęto postępowanie w tej sprawie.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!