Fot. Twitter.com/rw_kozlowski

– Dotychczasowy poseł Porozumienia Wojciech Maksymowicz przechodzi do koła Polski 2050 – poinformował w Sejmie Szymon Hołownia na wspólnej konferencji razem z samym zainteresowanym. – Zachęcam tych, którzy w Zjednoczonej Prawicy wahają się: nie wahajcie się, to jest ten moment, żeby przejść na stronę ludzi, którym rzeczywiście chodzi o to, żeby wartości, z którymi szliście do polityki, urzeczywistnić; chcemy iść w poprzek podziałów – mówił lider Polski 2050.

– Do naszego składu dołącza wielki autorytet medyczny prof. Wojciech Maksymowicz – oświadczyła z kolei przewodnicząca koła parlamentarnego Polska 2050 posłanka Hanna Gill-Piątek.

Wojciech Maksymowicz podkreślił, że przez ponad 40 lat pracy jako lekarz zawsze kierował się dobrem pacjentów, ludzi chorych i potrzebujących pomocy. – Dlatego nie mogę zgodzić się na politykę prowadzącą do zapaści służby zdrowia, a taką właśnie zapowiada zurzędniczała, PR-owska koncepcja Polskiego Ładu – zaznaczył.

Nowy poseł ugrupowania Hołowni wyznał, że docenia wizję funkcjonowania służby zdrowia, jaką proponuje Polska 2050. – Po ponad roku walki z pandemią polskie pielęgniarki, ratownicy medyczni, lekarze, setki tysięcy ofiarnie, z narażeniem pracujących pracowników służby zdrowia walczyło o życie Polaków. Ta walka była związana z poważnym osłabieniem systemu opieki zdrowotnej. Całość wymaga prawdziwej naprawy, przemyślanych rozwiązań, a również systemowego zagwarantowania wzrostu nakładów na opiekę zdrowotną – stwierdził Maksymowicz.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat