– Ludzie domagają się spokoju i rozsądku. Polacy chcą kogoś, kto będzie o nich myślał i będzie zajmował się ich życiowymi sprawami. To Polki i Polacy wybrali kandydata Koalicji Obywatelskiej na premiera! – powiedział przewodniczący KO Grzegorz Schetyna, informując podczas wtorkowej inauguracji kampanii wyborczej, że kandydatką koalicji na stanowisko szefa rządu po wygranych wyborach będzie Małgorzata Kidawa-Błońska.

Schetyna poinformował również, że obecna wicemarszałek Sejmu będzie „jedynką” na warszawskiej liście KO do Sejmu. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wystartuje natomiast z pierwszego miejsca w rodzinnym Wrocławiu.

– Potrzebny jest ktoś, przed kim nawet najgorsi szczekacze muszą się zacząć miarkować. Ktoś, kto będzie myślał o ludziach i zwykłych życiowych sprawach – podkreślił Schetyna, uzasadniając kandydaturę Kidawy-Błońskiej.

Szef PO podkreślił też, że Polacy dziś „chcą nowej jakości” i oczekują na czele rządu osoby, która „wprowadzi ład, normalność i zgodę”, a więc „kogoś, kto nie będzie zajmował się polityczną wojną, tylko wytrwałą pracą. Kogoś, kto nie będzie zwracał uwagi na innych polityków, a skoncentruje się na ludzkich sprawach”.

– Im dłużej tego słuchałem, tym dłużej dochodziłem do wniosku, że jest tylko jedna taka osoba. I to właśnie ona powinna być naszym wspólnym kandydatem na stanowisko premiera. Tak, drodzy państwo, to ludzie wybrani nam kandydata na premiera. I to jest tu zapisane – mówił lider Koalicji Obywatelskiej.

– Polacy chcą, żeby Polska była krajem, gdzie wszyscy się nawzajem szanują. Gdzie politycy będą rozwiązywać ich problemy – podkreśliła Małgorzata Kidawa-Błońska. – Polska jest warta tego, żeby była krajem bez nienawiści – dodała kandydatka KO na premiera. – Przed nami wielkie wyzwanie, bo my te wybory wygramy, musimy je wygrać, bo oczekują tego od nas Polacy – stwierdziła.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę