Kidawa-Błońska: Służba zdrowia to najważniejszy temat w tej kampanii!

– Jeżeli chcemy zapewnić bezpieczeństwo Polakom, służba zdrowia jest najważniejszym tematem, którym musimy się zająć – powiedziała w niedzielę w Gorzowie Wielkopolskim kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. Oświadczyła również, że Koalicja Obywatelska jest za utrzymaniem obecnego kompromisu dotyczącego ustawy o aborcji.

Wicemarszałek Sejmu zapowiedziała, że dalsza kampania wyborcza KO będzie się skupiać przede wszystkim na kwestii ochrony zdrowia. Jednocześnie wskazała, że konieczna jest zmiana finansowania świadczeń medycznych.

Czytaj także:  Trzaskowski: Awaria w „Czajce” to sytuacja naturalna

Kandydatka KO na premiera skrytykowała „trwałe wyznaczanie, ile pieniędzy może wydać szpital”, bez umożliwienia szpitalom elastycznego działania. – Przecież nie można zakontraktować, ile osób będzie chorych na tę czy na inną chorobę. To życie reguluje te rozwiązania i dyrektorzy szpitali muszą mieć szansę zmieścić się w tym budżecie, muszą mieć tę swoją dowolność – mówiła Kidawa-Błońska.

Czytaj także:  Mann: Kaczyński i beznadziejna opozycja muszą zniknąć z polskiej polityki

Zaznaczyła, że „musimy zmienić ten system finansowania, on się nie sprawdził”.

– Musimy dać takie rozwiązanie, żeby SOR-y były tym miejscem, gdzie trafia pacjent, który nie może uzyskać pomocy w żaden inny sposób. To ma być to miejsce ratunkowe, a nie przychodnia, dlatego musi wrócić nocna i świąteczna pomoc medyczna, a SOR-y muszą dostać wsparcie, żeby każdy, kto tam trafia, czuł się bezpieczny – stwierdziła Kidawa-Błońska.

Komentarze