Ugrupowanie Pawła Kukiza najprawdopodobniej poprze Małgorzatę Wassermann w wyborach na prezydenta Krakowa. Rozmówcy portalu Wirtualna Polska z klubu Kukiz’15 nie kryją uznania dla osiągnięć posłanki PiS.

– Nie ma nikogo lepszego z młodego pokolenia, kto mógłby stawić czoła obecnemu prezydentowi – mówi poseł Grzegorz Długi o szefowej komisji ds. Amber Gold.

– Byłaby znakomitym prezydentem – zachwyca się kandydatką na włodarza Krakowa poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymowski. – Jako formacja nie podjęliśmy jeszcze oficjalnej decyzji, ale ja jestem w tej licznej grupie naszych polityków, którzy uważają, iż Małgorzata Wassermann powinna mieć nasze poparcie. Toczy się w tej sprawie dyskusja w naszym klubie – wyjaśnia Rzymkowski.

– Oczywiście, że Małgorzata Wassermann byłaby świetnym prezydentem – przyznaje Grzegorz Długi i dodaje: –Właściwie jedynym jej obciążeniem jest to, że należy do klubu PiS. Ale nie należy do partii, to jest istotne. W Krakowie nadszedł czas, by władzę w mieście przejęło nowe, młode pokolenie.

Decyzji w Kukiz’15 w sprawie oficjalnego poparcia kandydatki PiS jeszcze nie ma. Lider ugrupowania Paweł Kukiz wstrzymuje się z deklaracjami przed formalnym rozpoczęciem kampanii samorządowej. Wiele jednak przemawia za tym, że Kukiz’15, który nie wystawi w Krakowie swojego kandydata, zaapeluje jednak do krakowian o oddanie głosu na Małgorzatę Wassermann, która ma największe spośród wszystkich kandydatów szanse na pokonanie rządzącego miastem od lat Jacka Majchrowskiego.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!