Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w radiowym wywiadzie zdradził, że trwają starania o to, aby Małgorzata Wassermann była kandydatką PiS na prezydenta Krakowa.

Swoją kandydatkę ma również Polska Razem. Propozycję zgłosił szef Partii Jarosław Gowin, który w roli prezydenta Krakowa widzi Jadwigę Emilewicz, która obecnie piastuje stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju. Gowin tak mówił o tej kandydaturze: – Ja o pani Emilewicz, jako o potencjalnej kandydatce mówiłem już wielokrotnie: uważam, że obóz Zjednoczonej Prawicy powinien wystawić w Krakowie jednego kandydata, my proponujemy, aby była to Jadwiga Emilewicz. Czekamy na inną propozycję ze strony PiS i wtedy wspólnie podejmiemy decyzje.

Jak to skomentował Adamczyk? Przekonywał redaktora prowadzącego audycję i słuchaczy radiowych: – Jarosław Gowin jest asertywny i pełen inicjatyw, ale zapewniam pana, że PiS w Krakowie również zaproponuje kandydaturę.

O PiS-owskiej propozycji Adamczyk tak mówił: – Pracujemy nad tym, by kandydatką PiS była pani Małgorzata Wassermann. Ona nie mówi nie. Wassermann jest osobą, która będzie kandydatką do urzędu i – w moim przekonaniu – wygra te wybory.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę