Małgorzata Wassermann: Profesor Pawłowicz to ponadwybitny autorytet

   

Posłanka PiS Małgorzata Wassermann w wywiadzie dla portalu Interia niezwykle wysoko oceniła sędzię Trybunału Konstytucyjnego prof. Krystynę Pawłowicz. Stwierdziła także, że jest zafascynowana wizjonerstwem Jarosława Kaczyńskiego.

– Profesor Pawłowicz to jeden z najlepszych prawników pod względem merytorycznym – powiedziała Wassermann, dodając, że „jej znajomość prawa konstytucyjnego jest wybitna”.

   

Jak podkreśliła, niesłuszne jest to, że Pawłowicz jest oceniana wyłącznie „przez pryzmat barwnej postaci – sałatki w Sejmie czy kontrowersyjnych wypowiedzi”. Tymczasem sędzia TK jest „ponadwybitnym autorytetem prawniczym, jeśli chodzi o jej dziedzinę”.

Posłanka PiS oznajmiła również, że jest „zafascynowana” prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim z tego względu, że „każde jego spojrzenie i działanie jest długofalowe”.

   

– Zawsze patrzy z perspektywą – mówiła o Kaczyńskim Wassermann. – Niesamowicie go za to cenię. Dlatego jestem tu, gdzie jestem. Zdarza się, że rozmawiamy na jakiś temat, mamy inne zdania, a dopiero po jakimś czasie rozumiem, że on miał rację w swojej wizji – przyznała parlamentarzystka partii rządzącej.

Udostępnij:
     

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę