„Mały fiat, cwany numer”. Poseł Zbigniew Gryglas bezprawnie wykorzystał w kampanii wyborczej utwór Big Cyc! (WIDEO)

REKLAMA

Startujący w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy PiS poseł Porozumienia Zbigniew Gryglas nagrał klip, który ma zachęcać do oddawania na niego głosów. Parlamentarzysta w spocie wyborczym wykorzystał piosenkę grupy Big Cyc „Mały fiat”. Na pojawienie się utworu w materiale wyborczym polityka zareagował lider zespołu Krzysztof Skiba, który nazwał całą sytuację „skandalem”.

Poseł Zbigniew Gryglas kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z 5 miejsca na warszawskiej liście Prawa i Sprawiedliwości. Głównym bohaterem jego spotu wyborczego, oprócz samego polityka, jest Fiat 126p. W tle natomiast słychać przebój zespołu Big Cyc.

– Wszyscy mamy sentyment do polskiego Fiata 126 p. (…) Objechałem tym samochodzikiem całą Europę. (…) Będziemy głośno mówić o polskich sprawach, będziemy walczyć o polskie interesy. Potrafię i zrobię – mówi poseł w klipie, pozując na tle czerwonego „malucha”.

REKLAMA

https://www.youtube.com/watch?time_continue=96&v=ItbYL-EL4rk

Wykorzystaniem utworu Big Cyc oburzony jest Krzysztof Skiba, lider i wokalista tego zespołu.

„Zadzwonił facet i powiedział, że kręci krótki filmik do Internetu o małym fiacie 126 p i chciałby wykorzystać fragment piosenki »Mały fiat« Big Cyca. Myślałem, że to jest jakiś fan zabytkowej motoryzacji. Powiedziałem, że ma zgodę, niech tylko opłaci ZAiKS. Tymczasem okazało się, że ten »fan motoryzacji« to poseł PiS Zbigniew Gryglas, kandydat do parlamentu UE, który wykorzystał piosenkę do swojego filmu wyborczego”, napisał muzyk na Facebooku.

REKLAMA

„W filmie są rzeczywiście dwa zdania na temat małego fiata, którym poseł zjechał pół Europy, ale przede wszystkim jest to reklama polityczna, na co nie było mojej zgody, ani zgody zespołu”, zaznaczył Skiba.

„To nie jest w porządku! To jest skandal! Jeżeli Pan chce działać tak podstępnie i cwaniacko w UE, jak przy okazji tej sprawy z filmikiem o »motoryzacji« , to mam nadzieję, że przegra Pan te wybory”, dodał, nie kryjąc oburzenia, lider zespołu Big Cyc.

https://www.facebook.com/krzysztof.skiba.37/posts/2666949979988421

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=856767551343425&set=p.856767551343425&type=3&theater

REKLAMA