– Proszę państwa mamy dla państwa radosną wiadomość. Bardzo się cieszymy. Zostało zawarte porozumienie. Za chwilę będzie ono podpisane. Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii – powiedział prezes PiS w sobotę, ogłaszając koniec kryzysu w Zjednoczonej Prawicy.

Na konferencji oprócz Jarosława Kaczyńskiego byli obecni także liderzy partii współtworzących Zjednoczoną Prawicę z PiS, czyli lider Porozumienia Jarosław Gowin i szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, oraz premier Mateusz Morawiecki.

– Mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych. Jestem zupełnie pewien, że będą to lata dobrze wykorzystane dla Polski. Z całą pewnością wszystko, co będzie możliwe do zrobienia dla umocnienia naszej wspólnoty i poprawy losu każdego obywatela, będzie uczynione. Nasze porozumienie jest tego gwarancją – mówił prezes PiS.

Kaczyński podziękował koalicjantom i powiedział, że bardzo cieszy go zawarcie porozumienia. – Przed nami dobra przyszłość – dodał.

Do kryzysu w Zjednoczonej Prawicy doszło po sejmowym głosowaniu „Piątki dla zwierząt”, której nie poparli parlamentarzyści Solidarnej Polski i Porozumienia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę